Justs Vadonis – Liepājas reģiona Skaļās lasīšanas čempions

Šogad Latvijas Nacionālā bibliotēka visā valstī uzsāka jaunu sacensību veidu 5. – 6. klases skolēniem – Skaļās lasīšanas sacensības. Sacensības notiek trijās kārtās: skolā, reģionā un valstī. Šī kampaņa veidota, lai pilnveidotu skolēnu lasītprasmes iemaņas, veicinātu lasītprieku un saliedētu klases kolektīvu.

Arī Rudes skolas 5. un 6.klases skolēni , mūsu Otaņķu pagasta bibliotekārītes V. Jušķevicas mudināti,  iesaistījās Skaļās lasīšanas maratonā. Par skolas čempionu kļuva Justs Vadonis un 13.aprīlī kopā ar līdzjutējiem devās uz reģiona sacensībām Liepājā, lai sacenstos ar visa reģiona lasītājiem. Žūrija augstu novērtēja gan Justa uzstāšanās prasmi, gan dikciju, gan lasītprasmi un  kļuva par Liepājas reģiona Skaļās lasīšanas čempionu, kā arī ieguva tiesības pārstāvēt reģionu  12. maijā Skaļās lasīšanas čempionātā Rīgā, Latvijas  Nacionālajā bibliotēkā. Arī klase iegūst balvu – bezmaksas ceļojumu uz Rīgu, lai atbalstītu Justu.

Liels paldies Justam par centību un apzinīgu darbu, kā arī ģimenei par atbalstu. Paldies arī mūsu bibliotekārei Vinetai par ierosinājumu piedalīties šajās sacensībās. Turēsim īkšķus 12. maijā. Lai izdodas arī Rīgā!

Latviešu valodas skolotāja Jana Boze