Radoša pēcpusdiena Liepājā ZINOO centrā

 

Ir kāda vieta Liepājā, kur iegūt jaunas zināšanas ir interesanti gan lieliem, gan maziem. Tas ir “ZINOO centrs”. Centra darbinieki palīdz atklāt un rosināt cilvēkā dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. Šādi centri ir daudzās Eiropas valstīs un to loma ir būtiska gan šodien, gan nākotnē.

ZINOO centrā Rudes sākumskolas skolēni iepazina interaktīvas ekspozīcijas, varēja paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt dzelzceļu, redzēt gaismas staru laušanu un vēl daudz ko citu. 

ZINOO ir iedvesmojošs un centrā esošās ekspozīcijas palīdz raisīt interesi, meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku. Pārsvarā te viss ir domāts skolas vecuma bērniem, bet pieaugušie ļoti ātri kļūst par skolas vecuma bērniem, ja viņus te palaiž paskraidīt apkārt. Viņiem parādās vēlme visu izkustināt, visu aiztikt, visu pagrozīt, pamēģināt un skatīties, kas kā strādās un ko darīs. Te ir ko redzēt un darīt gan lieliem, gan maziem. Ja esat Liepājā, tad šī noteikti ir vieta, kuru apciemot.

Sākumskolas MK vadītāja Sandra Rāte