Sēņu karaliene ar saviem pavalstniekiem

No kreisās: Jūlija Vadone, Laura Sīkle, Anna Adamovska, Kristaps Adamovskis, Daniela Ozola, Annike Sprūde. Pirmajā rindā no kreisās: Mikus Mūrnieks, Lauris Vītols (ar sēņu karalieni), Nellija Ābola

Iesim, skriesim,
Skriesim, iesim
Mežā sēnes lasīt.
Vai tu māki, mākuli,
Arī sēnes pazīt?
(Ā. Elksne)

Mācību gada iesākumā dabaszinību stundas pavadījām sēņojot skolas apkārtnē. Skolēni bija pārsteigti, ka sēnes aug ne tikai mežā. Atradām visdažādākās sēņu sugas. Īpašu sajūsmu izraisīja, ka izdevās atrast ēdamās sēnes: baravikas, atmatenes, bērzlapes, cūcenes. Mācījāmies, kas ir jāievēro dodoties sēņot. Klasē pētījām un zīmējām sēņu uzbūvi. Veidojām sēņu izstādi no dažādiem materiāliem. Tika arī atrasta sēņu karaliene –  baravika, visā savā krāšņumā.

Dabaszinību skolotāja Evita Ločmele