Skolenu ekskursija uz Lietuvu

Projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”  ietvaros           3. maijā visa Rudes pamatskola devāmies izzinošā mācību ekskursijā “Lietuvas jūras muzejs un delfinārijs” un “Dinozauru parks” uz Lietuvu. Devāmies uz Klaipēdu, lai ar prāmi celtos prāmi uz Jūras muzeju un delfināriju. Lietuvā pēc trīsarpus gadu rekonstrukcijas durvis vēris Jūras muzeja akvārijs Klaipēdā, kas mainījies līdz nepazīšanai. Pirms rekonstrukcijas akvārijos mita aptuveni 50 sugu zivis, galvenokārt saldūdens un Baltijas jūrā dzīvojošās, taču tagad to skaits pieaudzis un tajā ir 100 sugu tropu zivis, 60 saldūdens zivis, kā arī Baltijas un Ziemeļjūras iemītnieces. Pavisam bija 24 akvāriji. Agrāk lielākā akvārija izmērs bija 5 tonnas, bet tagad tas ir 50 tonnas. Atšķirībā no citiem Eiropas akvārijiem, kuros parasti ir pārstāvēta viena ekosistēma, tur ir četras – tropu, Ziemeļjūras, Baltijas jūras un saldūdens.

Iespaidīgākais bija 25 metrus garš tunelis ar caurredzamām sienām, kas ierīkots zem galvenā 750 kubikmetru lielā baseina. Ejot pa to, varēja justies kā zemūdens pasaulē un vērot deviņpadsmit iespaidīgas stores, ko muzeja darbinieki pirms vairāk nekā desmit gadiem ar īpašu lidmašīnas reisu pārveda no Volgas deltas. Stores Eiropā ir tikai Klaipēdas un Slovēnijas akvārijos. Akvārija ārējos baseinos dzīvo zīdītāji un putni.

Rekonstrukcijas laikā izveidota jauna pingvīnu māja, baseini Baltijas jūras un Atlantijas roņiem un jūras lauvām.Pēc Jūras muzeja apskates devāmies uz delfīnu šovu. Programmā – jaunas un aizraujošas delfīnu atraktīvās izrādes – gudrie dzīvnieki dejoja valsi, gleznoja Lietuvas karogu, dziedāja, spēlēja bumbu, sagādājot lielu prieku gan pieaugušajiem, gan bērniem!

Noslēgumā devāmies uz  Klaipēdas pievārti, Radailu muižas parku, kurā  iekārtots vienīgais Dinozauru parks Baltijas valstīs. 
Parkā bija iespēja aplūkot vairāk kā 40 dabīgā izmērā izveidotas kustīgas un rūcošas aizvēsturisko dzīvnieku mulāžas, kā arī gūt informāciju par dinozauriem. Apmeklējām arī apgriezto māju, 5D kinoteātri, kur varēja sastapt dusmīgo Tiranozauru, un greizo spoguļu labirintu, kas lika  pat vecākiem justies kā notvertiem burvju pasaulē. Skatoties spogulī, šķiet, ka atrodies milzīgā teritorijā, un tikai tad, kad iznāc no labirinta, saproti, ka tā nav. Šajā parkā var ne tikai doties pastaigā pa mežu un gar ezera krastu, sastopot lielos dinozaurus ik uz soļa. Tas ir kā ceļojums uz laukiem un arī cauri laikiem.

Parkā ir divi lieli rotaļu laukumi, bērni varēja vizināties karuselī, braukāties ar elektromašīnām, lēkāt pa milzu batutiem vai izklaidēties uz ūdens velosipēdiem skaistā dīķī, kur peld gulbji. Bērniem izveidota arī rūķīšu pilsēta ar veikalu, smēdi un daudz ko citu.

Ekskursijā iegūtās zināšanas un pieredze papildina skolā apgūtās zināšanas katrā klašu grupā.Skolēni pilnveidoja valodu zināšanas, senvārdus (piem., smēde u.c.), attīstīja saskarsmes un sadarbības prasmes, kā arī paplašināja savu redzesloku.