Zoodārzā un teātra izrāde Rīgā

Rudes skolas skolēni Latvijas Leļļu teātrī pirms izrādes

Septembra noslēgumā  Rudes skolas skolēni devās uz galvaspilsētu, lai lietderīgi  izlietotu nopelnīto atlaidi par piedalīšanos makulatūras vākšanas konkursā pavasarī.

Bijām vienā no skaistākajām vietām Rīgā, Mežaparkā, Ķīšezera krastā un vareno priežu paēnā zoodārzā, kur vienkopus mīt vairāk nekā 400 sugu pārstāvju. Šī ir vieta, kur var brīnīties par dzīvnieku krāsām un formām, kur vērot to uzvedību, kur samīļot Lauku sētas iemītniekus. Līdztekus agrākos laikos būvētām ēkām zoodārzā apmeklējām arī jaunākās un mūsdienīgās mītnes – Žirafu māju, Tropu māju, Lauku sētu, Tīģeru mītni. Apciemojām dzīvniekus, aizmirsām par ikdienas steigu un ļāvāmies piedzīvojumam Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā  dārzā, kurā jau vairāk nekā 100 gadu mīt dzīvnieki no visas pasaules!

Pēcpusdienā devāmies uz teātri Rīgā, kuram šogad augustā tika svinēta  75. jubileja. Šoreiz apmeklējām izrādi par Pifu. Cits to redzēja pirmoreiz, citam tās bija bērnības atmiņas par izrādes tēliem un arī dziesmām. Leļļu teātris gadsimtiem ilgi ir bijis viens no mistiskākajiem, noslēpumainākajiem un daudzveidīgākajiem mākslas veidiem pasaulē un leļļu teātrim visos laikos ir bijusi sava vieta un loma gan bērnu, gan pieaugušo dzīvē. Gan lielie, gan mazie ar interesi vitrīnās aplūkoja krāšņās lelles no dažādu gadu izrādēm. Šī izrāde bija teātra dāvana mūsu skolēniem, tādēļ varam teikt, ka Latvijas Leļļu teātris ir ģimenēm visdraudzīgākais teātris.

Sākumskolas MK vadītāja Sandra Rāte